Vali göçmen öğrencileri kabul etti

Batman Valisi Hulusi Şahin, "Uluslararası Göçmenler Günü" dolayısıyla göçmen öğrencileri kabul etti.

19-12-2018

Okunma: 209


Ziyarete; İl Göç İdaresi Müdürü İbrahim Halil Tokmak, İl Göç İdaresi çalışanları ve Batman'da eğitim-öğretim gören yabancı uyruklu öğrenciler ile aileleri katıldı.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali, Türkiye'nin yıllardır göçmenleri en iyi şekilde ağırladığını belirterek, "Türkiye 3 buçuk milyondan fazla Suriyeli misafiri bağrına basarak ev sahipliği yapıyor. Ülkemiz maddi ve manevi olarak dünyaya örnek olacak bir davranış gösterdi. Göstermeye de devam ediyor. Temennimiz her vatandaşın kendi ülkesinde huzur ve güven içerisinde yaşamasıdır." diye konuştu.

Ziyaretin sonunda öğrencilerin 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü'nü kutlayan Vali, kendilerine çeşitli hediyeler verdi.  

"Her Göç Bir İnsan, Her İnsan Bir Göç" temalı resim ve karikatür sergisi

Vali Hulusi Şahin, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü nedeniyle İl Göç İdaresi Müdürlüğü öncülüğünde Batman'da ikamet eden Suriyeli sanatçılar tarafından düzenlenen "Her Göç Bir İnsan, Her İnsan Bir Göç" resim ve karikatür sergisini ziyaret etti.  

Batman Park AVM'de düzenlenen sergiyi; Batman Valisi Hulusi Şahin'in yanı sıra Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Vali Yardımcısı Ramazan Fani, kamu kurum yöneticileri ve Batman'da ikamet eden göçmenler katıldı.  

Göçmen çocuklarla birlikte serginin açılışını gerçekleştiren Vali, sergiyi gezerek yetkililerden eserler hakkında bilgi aldı.

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü'nde Suriyeli sanatçıların Batman'dan dünyaya verecekleri çok önemli ve çarpıcı mesajlar olduğunu belirten Vali, iki gün sürecek olan sergiyi bütün vatandaşları ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulundu. 

Etiketler : #Vali   #göçmen   #öğrencileri   #kabul   #etti   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN